صفحـه اصـلی arrow 7 - 3 سال زبان arrow روند آموزش زبان انگلیسی (کلاسهای گروهی)
خدمات آرمان کودک
مدرسین زبان انگلیسی
مدرسین سفالگری
مدرسین نقاشی
مدرسین خلاقیت
CD - VCD واحدهای کاری
کارگاه های آموزشی
تهیه ماهنامه تخصصی
جشن و جشنواره زبانی
پشتیبانی آموزش زبان
خواندنی ها
فصلنامه
مقالات
حقوق کودک
بخش کودک
7 - 3 سال زبان
7 سال به بالا زبان
7 - 2 سال هنر
کوچولویی مدرسین
خلاقانه
دیدنی ها
نمایشگاه سفال
نمایشگاه نقاشی
معرفی
مهدهای کودک تهران
موسسات
افراد
استخدام در آرمان کودک
شرایط و روند استخدام
Advertisement
روند آموزش زبان انگلیسی (کلاسهای گروهی)

تمرکز اصلی آموزش زبان انگلیسی در موسسه آرمان کودک، آموزش زبان از طریق بازی می باشد. بازی و فعالیتهای حرکتی عمده ترین زمان کلاس را در بر می گیرد.

زمان کلاس برای گروه سنی 4 ساله 30 دقیقه . در گروه کودکان 5 ساله 40 دقیقه و در گروه کودکان 6 ساله زمان 50 دقیقه می باشد.

 کتابهای در نظر گرفته شده در گروه های سنی سه گانه متفاوت می باشد. در ترم پائیز تا خرداد گروه 4 ساله کتاب  Little Pockets  ، گروه سنی 5 ساله کتابهای Short Stories Starter + Pockets 1 و کتابهای Pockets 2 + Short Stories 1 برای گروه سنی 6 ساله می باشد. در ترم تابستان  گروه 4 ساله کتاب Beeno 2 ، گروه سنی 5 ساله کتاب English For Kids 1 و کتاب English For Kids 2 برای گروه سنی 6 ساله . در نظر داشته باشید که کتاب و مفاهیم آن تنها به عنوان مرجع برای آموزش در نظر گرفته شده و در کنار دیگر فعالیتهای کلاس، فعالیت کار با کتاب نیز انجام می شود.

ترتیب و روند فعالیتهای آموزش در کلاس

مدرس هنگام ورود به کلاس با چهره ای بشاش و شاداب به کودکان سلام می کند و کودکان یاد می گیرند که جواب مدرس را با کلمات ساده بدهند، تمامی معلمهای موسسه آرمان کودک موظف هستند که از هنگام ورود به کلاس بخش عمده مکالمات و آموزش را به زبان انگلیسی بیان کنند و چنانچه کودکان فارسی صحبت کنند به عنوان یادآوری از عبارت No Farsi برای ترغیب بچه های به صحبت کردن انگلیسی استفاده می کنند. کلاس همراه با یک Song(سرود) که سرودهای کتابهای بچه ها و یا سرودهایی که در CD خاص به تک تک کودکان داده می شود، آغاز می شود.

 کودکان بعد از گذشت دو یا سه هفته از شروع کلاسها کم کم سرودها را با معلم تکرار می کنند. مفاهیم سرودها ، ساده و ابتدایی و کودکانه بوده و معلم آنها را با حرکات دست و بدن و یا نشان دادن تصاویر به کودکان آموزش میدهد. بعد از سرود، درسهای جلسۀ قبل برای کودکان یادآوری می شود.  معلم می تواند مفاهیم جلسۀ قبل را با یک بازی برای کودکان یادآوری کند. بعنوان break و یا استراحت ، معلم از یک سری مفاهیم و فرامین حرکتی TPR استفاده می کند مانند:

Shoot your gun - Brush your teeth - Touch your nose تعداد این TPR ها به 160 جمله می رسد که با شروع ترم در هر هفته تعداد خاصی TPR در نظر گرفته می شود و تا پایان ترم تمامی 160 TPR با بچه ها تمرین می شود. حال نوبت به آموزش مفاهیم جدید می رسد که حتماً معلم با یک بازی آنها را به کودکان آموزش می دهد، توجه داشته باشید که بازی ها، در گروه بازی های مشارکتی یا با نگرش برنده برنده، قرار دارند تا کودکان احساس ناخوشایند بازنده شدن را تجربه نکنند.

 بعد از تدریس درس جدید سرود دیگری با بچه ها خوانده می شود. بنابر تقسیم بندی و برنامۀ کلاس که هر معلم برای خود در نظر دارد، بعد از خواندن سرود، نوبت کار با کتاب می رسد که شامل رنگ آمیزی، کاردستی و یا قصه خوانی می شود. برای بخش قصه خوانی، کتاب مصوری همراه با قصه های کوتاه  و ساده برای دو گروه سنی 5 و 6 ساله با نام Short Stories در نظر گرفته شده است. مطالب عنوان شده در این کتاب دو کتاب داستان مطابق با مفاهیم آموزشی کتابهای درسی این دو گروه سنی می باشد.

کمک آموزشی :

مدرسین موسسه از انواع بازی ها و کمک آموزشی های تخصصی استفاده می کنند. تعدادی از کمک آموزشی ها به شرح ذیل است:

Playing with words

Short stories starter

Short stories 1

Seasons

Twister

City Center

Let's hop

A good day

Occupation

Flash cards

منچ

دبرنا

 

فعالیت های دیگر -  موسسه آرمان کودک  به عنوان خدمات ویژه به مهدهای کودک، نمایش های زیر را برگزار می نماید: 

الف – نمایش فیلم (کارتون انگلیسی)

ب – نمایش اسلاید

ج – نمایش منچ (بازی منچ دیواری)

د – نمایش عروسکی انگلیسی توسط گروه تئاتر انگلیسی

این نمایش ها  هر 20 جلسه یکبار و نمایش عروسکی هر 3 ماه یکبار اجرا می شود.

موسسه از اجرای نمایش های مزبور اهدافی را دنبال می نماید که ذیلا به شرح آنها می پردازیم:

1-      از آنجا که نمایش ها توسط معلم دیگری غیر از معلم اصلی اجرا و در طول اجرا سوالاتی  نیز مطرح می شود، این نمایشها نوعی دریافت بازخورد گروه و راهنما برای برنامه ریزی های آتی محسوب می گردد.

2-     این نمایش ها در راستای تثبیت مطالب آموزش دیده توسط کودکان است. در مورد نمایش عروسکی ، گروه تئاتر نمایش هائی را طراحی می نماید که متن آنها کاملا منطبق با مطالب کتاب درسی کودکان است بگونه ای که آن ها را در طول سه ماه گذشته آموزش دیده اند.

3-     یکی دیگر از اهداف مدنظر نمایش ها، سرگرمی و فراهم نمودن لحظاتی شاد و مفرح همراه با بازی برای کودکان است.

 

 مدت زمان نمایش های اسلاید، فیلم و منچ 25 الی 30 دقیقه و مدت زمان نمایش عروسکی 45 دقیقه است. 

 
01.jpg

شرایط معرفی شما

تبلیغات
sesib.jpg 

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه فرهنگی آرمان کودک میباشد .

سال 1390